web counter

Antalya’da Kobani Eylemi

Antalya’da düzenlenen Kobani eyleminde ’bozkurt’ işareti yapan bir kişi protestocular tarafından linç edilmek istenince polis gruba müdahale etti.

Antalya’da düzenlenen Kobani eyleminde ‘bozkurt’ işareti yapan bir kişi protestocular tarafından linç edilmek istenince polis gruba müdahale etti.

 Antalya’da Kobani’deki saldırıları protesto için yaklaşık 500 kişilik grup Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla Kazım Özalp Caddesi’nde toplandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan basın açıklaması ardından grupta bulunanlar yürüyüşün ilk başladığı noktaya, Kazım Özalp Caddesi’ne dönerken yürüyüş sırasında kız arkadaşı ile birlikte gezmeye çıkan bir genç, eylemcilere doğru ‘bozkurt’ işareti yaptı. Bu sırada gruptan ayrılan bir kişi bozkurt işareti yapan gence yumruk attı. Grubu takip eden sivil polisler genci ve kız arkadaşını yakındaki bir mağazanın içine aldı. Bozkurt işareti yapan gencin sığındığı mağazaya çarşaf paketleri, ardından etraftan sökülen taşlar mağazaya saldırdı. Olayların büyümesi üzerine Çevik Kuvvet gruba biber gaz ve tazyikli su ile müdahale etti. Bayram nedeniyle kalabalık olan bölgede gazdan etkilenen vatandaşlar Muratpaşa Camii avlusuna sığındı.

antalyaalem

Yazar

Bir Yanıt bırak

*