web counter

Sadık Badak’a Önemli Görev

‘Projeci milletvekili’ olarak anılan AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak’a büyük görev. Badak, AGİTPA TBMM Komisyonuna seçildi.

57 ülkenin 323 milletvekilinden oluşan AGİTPA (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi) TBMM komisyonunda 3’ü muhalefetten toplam 8 üye bulunuyor.

Amasya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı’nın Grup Başkanvekili olması nedeniyle ayrıldığı AGİTPA üyeliğine Ak Parti tarafından aday gösterilen Antalya Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Sadık Badak seçildi.

Temel görevi, Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki siyasi diyaloğu parlamenterler düzeyine taşımak olan AGİTPA’nın diğer amaçları arasında; AGİT ülkelerinin güvenlikle ilgili yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin sağlanması, çatışmaların önlenmesi ve mevcut sorunların çözülmesi için mekanizmalar geliştirilmesi, AGİT’in kapsamındaki ülkelerle geliştirilen güvenlik işbirliğinin mevcut kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunulması ve katılımcı ülkelerdeki demokratik kurumların güçlendirilmesi de yer alıyor.

Halen Türkiye-Kanada Dostluk Grubu Başkanı olan Sadık Badak, geçen dönemde AK Parti MKYK üyeliği ve AR-GE Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

SB Resim 2

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*