web counter

Antalyanın İlk Turizm Fuarına İlgi Büyüktü

Turizm başkenti Antalyada bu yıl ilki düzenlenen Turizm Fuarına ilgi büyüktü.

”Antalya Turizm Fuarı ”Yerinde pazarlama” ile 2020 sezonu öncesi Türk turizmini, paydaşlarının birlikte deneyimleyerek muhteşem bir Türkiye anısı ile sezonu kapatmasını ve yeni sezonun ilk adımını da yine Antalya’da atmasını sağlamayı hedefliyor. Antalya Turizm Fuarı Türk turizm paydaşlarının yorucu bir sezonun sonunda, Türkiye turizmi için en pozitif duygular ile sezonu kapatması çok önemli. Sezonun son sözü ile yeni sezona dair ilk cümleyi, ilk heyecanı burada duymaları Türk Turizmi için fark yaratacak bir gelişme olacak.”

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Antalya Turizm Fuarının, Türk turizmini en güçlü olduğu yönü olan Türk Misafirperverliği ile en güçlü olduğu yerde, evinde, ortak aklı, ortak duyguyu yakalayarak yeni sezonun başarılarına önemli katkı vermeyi amaçladığını anlatan Selçuk Meral, şöyle devam etti.

‘Antalya Turizm Fuarı, Türk turizm endüstrisinin sürdürülebilir, kapsayıcı ve çevreye duyarlı, yeni bakış açıları ile gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Konaklama ve seyahat sektörünün ekonomik verimliliğini artırmak, hizmet ve ürün sağlayıcılarının çalışmaları için yeni fırsatlar sunmak, seyahat üreticilerini ve gezginleri Türkiye’de tatile teşvik etmek, endüstrinin gelecek adına daha iyi hazırlanmasına yardımcı olmak hedefiyle sorumluluk alıyor.”

Fuarda, workshop etkinlikleri, paneller ve turizm teknolojileri konularında sunumlar yapılacak. Avrupa, Rusya turizm pazarları ile pazarın çeşitlendirilmesi konuları tartışılacak.

 

Yazar

Bir Yanıt bırak

*