web counter

Antalya’da “Türkiye Güven Huzur Çocuk Uygulaması” Gerçekleştirildi

Genel asayişin, kamu düzeninin devamının ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 28 Eylül günü yurt genelinde eş zamanlı olarak vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları yerlerde dört aşamalı olarak “Türkiye Güven Huzur Çocuk Uygulaması” gerçekleştirilmiştir.
huzur_01

İlimizde yapılan uygulamaya Asayiş, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Bölge Trafik, İnsansız Hava Araçları, Çevik Kuvvet ve Deniz Limanı Şubeleri ve Büroları başta olmak üzere ilgili birimlerden de personel takviyesi ile toplam; (1.004) personel, (193) ekip, (2) deniz aracı, (2) hava aracı ve (3) dedektör polis köpeği katılmıştır.

Şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; (4.291) kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen (5) kişi yakalanmış, (1) şahsa koronavirüs tedbirleri kapsamında adli-idari işlem yapılmış ve (3.150) TL. para cezası uygulanmış, (1.585) araç kontrol edilmiş, (164) araca (119.878) TL. trafik cezası uygulanmış, (4) araç trafikten men edilmiş, (1) arandığı tespit edilen araç yakalanmış, (157) işyeri ve (1) AVM denetlenmiş, (11) metruk bina, (22) devre mülk, (294) okul çevresi ve (37) park bahçe kontrol edilmiştir.

İlimizde mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam edecektir.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*