web counter

İngiltere Büyükelçisi Moore, Hüseyin Samut ve Adnan Nas Bir Araya Geldi

Samut

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore geçtiğimiz günlerde katıldığı ekonomi zirvesinin en dikkat çeken davetlilerinden biriydi. Richard Moore Bursa’da gerçekleştirilen organizasyonda Türk İşadamlarıyla bir araya geldi.

Türkiye ve İngiltere ekonomisi üzerine fikirlerini beyan eden Richard Moore, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler hakkında istatistiksel bilgi verdi. Toplam 2700 İngiliz firmasının Türkiye’de aktif olduğunu belirten Moore, Türk İşadamlarından Adnan Nas ve Hüseyin Samut ile de sohbet etti. Aynı zamanda Beşiktaş taraftarı olan İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Galatasaray Eski Yöneticisi Adnan Nas ve Antalya’da yaptığı lüks konutlarla tanınan ve aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü Kongre Delegesi olan İşadamı Hüseyin Samut ile bir araya gelince ilginç bir ambiyans oluştu. Beşiktaşlı Moore, Galatasaraylı Adnan Nas ve Fenerbahçeli Hüseyin Samut’un yan yana görüntülenmesi 3 ezeli rakip bir araya geldi esprilerine neden oldu. Büyükelçi Richard Moore, bir dönem Beşiktaş’ı çalıştıran İngiliz Teknik Adam Gordon Milne’den dolayı koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi.

Öte yandan Ankara Büyükelçi Richard Moore, Türkiye’nin Ortadoğu’ya yakınlığı sebebiyle Birleşik Krallık için önemine de değindi. İstanbul’un en iyi FINANS merkezi olduğuna değinen Moore, Türkiye’den övgüyle bahsetti.

 

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*