web counter

ANADOLU ATEŞİ 2016 SEZONUNU MUHTEŞEM BİR GÖSTERİYLE AÇTI

Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi, 15’inci yılında muhteşem gösterileriyle sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. 31 Mayıs Salı akşamı Gloria Aspendos Arena’da Antalya’daki ilk gösterisini yapan dünyaca ünlü dans topluluğu, izleyicilerden büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz hafta Aspendos Antik Tiyatro’da sergilenen Aspendos Efsanesinin ardından Anadolu Ateşi gösterileri ile de her salı seyircilerle buluşacak olan Anadolu Ateşi’nin ilk gösterisini yerli ve yabancı yaklaşık 2 bin 500 kişi izledi.
Öte yandan yarın (3 Haziran 2016) finali yapılacak olan Miss Kemer International’ın 22 finalisti de Anadolu Ateşi’ni izlemeye gelenler arasında yer aldı. Gösteriyi büyük bir ilgi ve beğeniyle izleyen güzeller, gece sonunda dansçılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
EXPO’YA DAVET EDİLMEDİK
Gösteri sonrası Anadolu Ateşi Antalya Sorumlusu Feride Altan Uygur hem Aspendos Efsanesi’ni hem de Anadolu Ateşi gösterisi değerlendirdi. 15 yıldır Antalya’da binlerce gösteri sunduklarını ve milyonlarca seyirciye ulaştıklarına değinen Uygur, Yaz boyunca açık kalacak olan EXPO 2016 Antalya’da bulunmak isterdik. Uluslararası bir organizasyonda, uluslararası başarı yakalamış ve neredeyse tüm dünyada izlenme rekorları kıran bir dans gösterisinin bulunmaması üzücü. Zorlu geçen sezona rağmen Aspendos Efsanesi’nin galasında 4 bin, Anadolu Ateşi göstersinde ise 2 bin 500’den fazla seyirci vardı. Bu gösteriler yaz boyunca devam edecek. Yani haftada ortalama 7 bine yakın seyirciye ulaşacağız. Bu gösteriler EXPO ile birleşmiş olsaydı hem EXPO’ya, hem de Antalya’nın tanıtımına daha büyük bir katkı olurdu” diye konuştu.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*