web counter

Yoga ve Sema Aşk-ı Sema Projesinde Buluştu

Yoga ve Sema Aşk-ı Sema Projesinde Buluştu

Yoga ve Sema Aşk-ı Sema Projesinde Buluştu

DRN Ajans & PR’ın düzenlemiş olduğu Cumartesi Kahvaltıları’nda katılımcılar, bu hafta çok farklı bir deneyim yaşadılar. Feromon Psikolojik Danışmanlık & Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin sahibi Klinik Psikolog Sahra Çelik’in projesinde katılımcılar, önce Yoga yaptılar, sonrasında da Sema kostümü giyerek dönüşü deneyimlediler.
Hafif bir kahvaltı ile başlayan etkinlik, Yoga eğitmeni Tuğba Hasbal’ın ney eşliğindeki Yoga seansı ile devam etti. Yarım saat süren Ney eşliğindeki farklı Yoga seansının ardından kahvaltıya geri dönen katılımcılar, semazen İshak Ürün’den Sema hakkında bilgiler aldılar. Sema’nın felsefesi, dönüş teknikleri ve zihinsel etkileri hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar, sema eteği giyerek dönüşü deneyimlediler.
Birebir tedavilerinde destek medite teknik olarak Yoga ve Sema’yı öneren Klinik Psikolog Sahra Çelik yaptığı açıklamada, “Toplum içi ötekileştirilmelerin, şiddet eğilimlerinin arttığı şu süreçte “Hoşgörü” lisanımızı geri kazanmalıyız. Şöyle düşünelim, nezle grip olmamak için bol C-vitamini tüketmeye çalışırız, biz de diyoruz ki ruhunuzun sesine kulak verin ve onu da fiziksel olarak koruduğunuz gibi koruyun. Gerek spor gerekse maneviyat bu anlamda ruhu beslemenin en doğru şeklidir.

Maneviyat derken, insanların hangi din mensubu olduğu mühim değildir. Yolu hoşgörüden geçen herkesin ortak lisanda buluşmasıdır. Sevgi ve Hoşgörü hayatımızdan eksik olmasın…” dedi.


Aşk-ı Sema projesinin ilk ayağını düzenleyen Sahra Çelik, zihinlerini boşaltmak, ruhlarını arındırmak isteyen insanların bu projenin ikinci ayağını kaçırmamalarını söyledi.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*