web counter

Yeni i30 Antalya yollarında

hyunda cangarlar antalya

Türkiye’deki yirminci üretim yılını kutlayan Hyundai, İstanbul Otomobil Fuarı 2017’de Yeni i30 ve IONIQ gibi iki önemli modelinin prömiyerini gerçekleştirdikten sonra şimdi Antalya yollarına çıkan yeni i30’u basın mensuplarının beğenisine sundu. Teknolojik sürprizleriyle dikkat çeken Hyundai, ürün gamındaki iddialı yenilikleriyle de kalite vurgusu yapıyor.
ANTALYA Hyundai Bayii Cangarlar Otomotiv tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile Akra Hotel Pablito Kafe’de bir araya gelen basın mensupları, yeni i30’u test etti. Hyundai Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgü Köylüç, Hyundai Bölge Müdürü Tolga Baltaoğlu, Cangarlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Cangar, Cangarlar Hyundai Plaza Genel Müdürü Hakan İbaç, davete eşlik etti.
İDDİALI TASARIM
Hyundai Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel, Hyundai’nin Avrupa’da en çok satılan modeli i30’un, baştan aşağıya yenilenen tasarımı, üstün teknolojisi ve sunduğu maksimum güvenliğiyle markanın C segmentindeki modern premium DNA’sını en iyi şekilde yansıttığını söyledi. Berkel, “Yeni i30, tüm özellikleriyle bir üst segmentteki araçlardan beklenenleri bile rahatlıkla karşılayabileceğini gözler önüne seriyor. Hyundai i30’unkabini en az dış tasarımı kadar iddialı. İlk bakışta bile otomobilin daha etkili ve daha modern bir yapıya büründüğünü anlamak zor olmuyor. Önceki modele göre daha şık bir izlenim sunan Yeni i30, ferahlık hissi veren yatay düzeniyle de oldukça temiz ve sezgisel bir iç mekana sahip” dedi.
DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ
Yüksek kaliteli iç malzemeler, sade ve sofistike atmosferi şık bir biçimde kombine ettiğini ifade eden Berkel “Hyundai, Yeni i30’da verimliliği ve düşük yakıt tüketimini geliştirmek için düşük hacimli turboşarjlı motorlarayer veriyor. İkiadet yeni nesil benzinli motor (1.4 MPi- 1.4 T-GDI) ve bir adet de 1.6 litre turbo dizel üniteyle sunulan otomobil, tüketimi yüzde 20’ye kadar düşürebilen ve aynı zamanda yüzde 10 performans avantajı sunabilen 7 ileri çift kavramalı (DCT) otomatik veya 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabiliyor” diye konuştu.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*