web counter

Kepez’in yıldız gençleri şenlendi

Kepez Belediyesi’nin ödüllü spor projesi Kepez’in Yıldızları’na katılan çocuklar, Turgut Özal Spor Salonu’nda düzenlenen şenlikte coştu.

Kepez Belediyesi’nin önce futbol, ardından basketbol ve voleybol kategorilerinde yaptığı ödüllü projesi Kepez’in Yıldızları’na seçilen çocuklar, Turgut Özal Spor Salonu’nda düzenlenen şenlikte coştu.

AK Parti Genel Başkanlığı’nın AK Partili belediyeler arasındaki proje yarışmasında ödüllendirdiği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da örnek aldığı Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim projesi, Kepezli öğrencilerin spor altyapılarına kazandırılmasını sağlıyor.

Tütüncü ailesiyle katıldı

Konser, Kepez Çocuk Çok Sesli Klasik Müzik Orkestrası dinletisi ve Ersin Şov’un yapıldığı şenliğe AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Emniyet Müdürü İlker Ekşi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, çok sayıda öğrenci velisi ile partililer katıldı. Ev sahibi Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şenliğe eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile kızı Zeynep Tütüncü ile birlikte geldi.

Spor toplumsal fayda sağlamalı

Açılış konuşmalarını yapan Milletvekili Köse ile TVF Başkanı Mutlugil, bu projenin önemini ifade ederek, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti. Konuşmasında belediye olarak sporu spor olsun diye yapmadıklarının altını çizen Başkan Tütüncü, sporun bir toplumsal fayda sağlama aracı olarak gördüklerinin altını çizdi.

Bir gelecek endişesiyle hareket ettiklerini anlatan Tütüncü, şehrin imkanlarını şehrin çocuklarına aktarmaya devam ederek, bir gelecek inşa ettiklerini söyledi.

Temel amaç iyi bireyler yetiştirmek

Salondaki velilere seslenen Tütüncü, çocukları uzman antrenörler eşliğinde eğiterek topluma kazandırdıklarını söyledi. Sadece futbol değil, basketbol ve voleybol branşlarıyla da büyük bir heyecan ile spor politikalarını sürdürdüklerini belirten Tütüncü, “Biz gençlerle birlikte olmak, onları iyi bir insan haline getirmek amacındayız. Temel amacımız bu.” dedi.

Sizi güzel bir gelecek bekliyor

Kepez’in gençlerini Türk sporunun altyapısına kazandırdıklarını vurgulayan Tütüncü, şu şekilde konuştu; “Göreve geldiğimizde şehrin imkanlarını ölçüsüz bir şekilde spor kulüplerine aktaran ve spor alt yapısına hiç destek verilmeyen bir anlayışla karşılaştık. Her yıl nice imkanları yabancı sporculara döküp saçıyoruz.

Biz kendi gençlerimizi alt yapı eğitimine tabi tutmadığımız için bu yapılıyor. Bundan 8 yıl önceki takımımızda spor yapan çocuklardan bir kaçı, bugün altyapı eğitmeni olarak görev alıyor. Şu andaki gençlerimizi de güzel bir gelecek bekliyor. İnsana yapılan yatırım öyle birkaç yılda kendini göstermiyor.”

Kepez spor şehri oldu

Bu projede üstün bir emek ve gayret olduğunu dile getiren Tütüncü, Türkiye’nin esas geleceği olan gençler için bu emeklerin verildiğini söyledi. Şenlikte futbolun yıldızlarına yaptıkları gibi voleybol ve basketbol öğrencilerine de spor malzemesi takdim edeceklerini belirten Tütüncü, “Bir pazar sabahı bu salon veliler ve siz gençler tarafından doluyorsa, vaat ettiğimiz gibi Kepez, bir spor şehri olmuştur. Bu zamanda A takımında olan gençler, şimdi eğitici oldular.” diye konuştu.

Yazar

Bir Yanıt bırak

*