web counter

Cumartesi Kahvaltıları’nda Konu Yüz Gençleştirme

DRN Ajans&PR’ın Akra Barut Otel’de düzenlemiş olduğu Cumartesi Kahvaltılarının konuşmacı konuğu Özel OFM Antalya Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Uz. Dr. Melda Özekinci oldu.

Davetlilere bir saate yaklaşık bir süre sunum yapan Özekinci, sunumunun ardından kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Yüz gençleştirme konusunda değerli bilgiler veren. Dr. Melda Özekinci;  ‘’Yüz gençleştirme hepimizin merak ettiği bir konu. Görünüş her zaman, her yaşta önemlidir.

Deride dermal dokuda kolojen gibi maddelerde eksilme meydana gelir, o eksilmeden dolayı da cildin gerginliği azalır ve kırışıklıklar meydana gelir. Yüzde yağ tabakası giderek azalır. Kemiklerde kayıp olduğu için yaşlanma ile birlikte aşağı doğru sarkmalar meydana gelir. Güneşin zararları, sigara kullanımı, bunun dışında cilt bakımının yetersiz olması, beslenme bozukluğu bunları etkiler.

Yaşlanma sonucu yüzde açıkça görülen hacim kayıpları ortaya çıkar. Bunları geriye döndürmek bizim elimizde. Son zamanlarda plastik cerrahi tarafından yapılan operasyonlar giderek azalmakta çünkü hasta ameliyat olmak istemiyor. Bunun dışında bizim yapmış olduğumuz bir takım teknikler var. Botoks tedavisi ilk sırada geliyor. Bizimde önerdiğimiz bu tedavi yurt dışında da Türkiye’de de ilk sırada.

Normalde botoks saf bir protein. Gülme, kaş çatma esnasında ortaya çıkan dinamik kırışıklılarda etkili. Böyle olunca alt kısımda daha çok dolgu uyguluyoruz. Botoks tedavisinde çok ince iğneler ile yaptığımız için herhangi bir ağrı duyulmuyor. Tedavi sonrasında hasta günlük yaşantısına devam edebiliyor.

Sosyal aktivitelerini yerine getirebiliyor. Cildi gençleştirmek için kimyasal pealing tedavisi de var. Bu tedavide oldukça hızlı güvenli ve etkili bir takım kimyasal maddeleri hastanın yüzünde 3 dakika kadar bekletiyoruz. Hastanın aynı zamanda yüzündeki lekelenme de giderilebiliyor. Sivilce varsa onlara da iyi geliyor. Kırışıklıklar açılıyor. Gözle görülebilir parlaklık ortaya çıkıyor.’’ dedi.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*