web counter

Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatılacak

Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatılacak

Çanakkale ruhu Kepez’de yaşatılacak

Kepez Belediyesi ile Kepez Müftülüğü, 17 Mart Cuma namazı öncesi Çanakkale şehitleri için 170 camide mevlit okutarak ilçedeki Çanakkale ruhunu diri tutacak.

Hemen her fırsatta vatandaşlara Çanakkale ruhunun hatırlanması için konuşmalar yapan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu birleştirici günü özel etkinlikler düzenleyerek anılmasını sağlayacak. Kepez Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki tüm camilerde mevlit okutulması için gerekli ön hazırlıkları yaptı.

Cami çıkışı lokum dağıtılacak

Kepez Müftülüğü işbirliğiyle ilçedeki 170 camide, 17 Mart tarihinde Cuma namazı öncesinde eşzamanlı olarak mevlit okutulacak. Saat 12.30’da başlayacak mevlit sonrasında Cuma namazı kılınacak. Namaz sonrasında cami çıkışında dağıtılmak üzere 60 bin lokum siparişi verildi.

Ozanlar ve öğrencilerle Çanakkale şehitleri

Geçtiğimiz gün Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde şiirler ve türküler ile Çanakkale Savaşı’nın canlandırıldığı ‘Ozanların Dilinden Çanakkale Zaferi’ programının yapıldığı Kepez’de, 20 Mart’ta da özel bir etkinlik yapılıyor.
Bu tarihte Kepez İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliğiyle, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gecesi düzenlenecek.

Yazar

Bir Yanıt bırak

*