web counter

‘Benim Hakkımı Ver’

 

20171115121319_sunu1

Çocuk hakları, kanunen ya da ahlaki olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik ve ya cinsel sömürüye karşı korunma gibi hakların hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel bir kavramdır. Günümüzde çocuk hakları ile ilgili olan uluslararası belge 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları’ na dair sözleşmedir. 20 Kasım günü günümüzde Evrensel Çocuk Günü (Universal Children’ s Day) ve ya Çocuk Hakları Günü olarak kabul edilmiştir.

Saime Salih Konca Anaokulu tarafından geliştirilen ‘Benim Hakkımı Ver’ projesi ile her sene 20 Kasım’ ı kapsayan hafta içerisinde, geleceğin yetişkinlerine çocuk haklarını tanıtmak ve konu hakkında farkındalık yaratmak amacı ile çeşitli atölye çalışmaları yapılacak.

20 Kasım 2017 tarihinde 12.00-14.00 saatleri arasında Döşemealtı Kent Meydanı’ ndan başlayarak projeye ortak olan Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Çocuk Hakları Klübü öğrencileri, Mustafa Ayşe Altun İlkokulu anasınıfı öğrencileri ve Özel Palmiye Ortaokulu anasınıfı öğrencileri ile birlikte katılmak isteyen vatandaşlar, Döşemealtı Hükümet Konağı önüne kadar yürüyecekler.

Saime Salih Konca Anaokulu Müdürü Ayşegül Eke, çocuklarımızın geleceği için tüm vatandaşlarımızı projeye sahip çıkmaya davet etti.20171115121319_sunu1

Yazar

Bir Yanıt bırak

*