web counter

Beklenen sanat kursları kayıtları başladı

23 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek kayıtlar Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı telefonunu üzerinden yapılabilecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin emeklilik günlerini sanatla doldurmak isteyen deneyimli kent sakinlerine, amatör olarak başladığı müzikte ilerlemek isteyen, dansa, tiyatroya, sinemaya meraklı gençlere ve çocuklara, çağın hastalığı Alzheimer’e karşı zihinsel aktivite için nota öğrenmek isteyen yaşlılara yönelik sanat kursları kayıtları başladı. Ücretsiz kurslar için son başvuru tarihi 23 Eylül Cuma.

Muratpaşa Belediyesi’nin kısa adı MEST olan Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’yle ortaklaşa yürüttüğü ve her yıl sayısı binlerle ifade eden komşularına ulaştığı sanat kurları için kayıtlar başladı.

muratpasa-kurs-kayitlari-basladi-696x465

SON GÜN 23 EYLÜL

Bu yıl, Değirmenönü Kültür Merkezi’nde yoğunlaşacak kurslar arasında piyano, şan, bağlama, gitar, ud, keman, perküsyon, çello, tiyatro, halk dansları, sinema ve kısa film atölyesi yer alıyor.

7’DEN 77’YE HERKESE KAPILARI AÇIK

Kurslara emeklilik günlerini sanatla doldurmak isteyen deneyimli kent sakinleri, amatör olarak başladığı müzikte ilerlemek isteyen, dansa, tiyatroya, sinemaya meraklı gençler ve çocuklar kayıt yaptırabilecek.

BELEDİYE BANDOSU

Yıl boyu devam edecek kurslar kapsamında bu yıl Muratpaşa Belediyesi Bandosu kurulması hedefleniyor. Kurulacak bando takımı için klarnet, saksafon, trompet, trombon, yan flüt, ritim dersleri verilecek.

ALZEHEİMER’E KARŞI NOTA

Bununla birlikte güzel sanatlar liseleri ve konservatuar sınavlarına hazırlanan ihtiyaç sahibi yetenekli gençlere de ücretsiz kurslar da düzenlenecek.

Kurslar kapsamında geçen yıl düzenlenmeye başlayan “Alzheimer’e Karşı Şifalı Notalar” programımı bu yıl da devam edecek.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*