web counter

ATSO’dan “Gültekin Çeki” kitabı

Baskan

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Antalyalı ünlü bestekarı Gültekin Çeki’nin anısına Yavuz Ali Sakarya tarafından hazırlanan “Gönül İnsanı Gültekin Çeki” adlı kitabı birinci ölüm yıldönümü olan 4 Mayıs’ta yayınladı.
Türk Müziği’nin klasikleri arasında yer alan “Eski Dostlar” şarkısının bestekarı Gültekin Çeki’nin ölüm yıldönümünde yayınlanan kitap sevenlerini duygulandırdı.
ATSO Başkanı Davut Çetin, Gültekin Çeki’nin Antalya’da iz bırakan en önemli isimlerden biri olduğunu belirterek, “Kıymetli büyüğümüz Gültekin Çeki kentini ve ülkesini gönülden seven bir sanat adamıydı. ATSO olarak düzenlediğimiz Türk Müziği Günleri’nde bize her zaman yol gösterdi ve hiç bir etkinliğimizde yalnız bırakmadı. Bu kitabı onun değerli anısına kent kültürümüze kazandırıyoruz. Kitabı hazırlayan yazar Yavuz Ali Sakarya’ya çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Gültekin Çeki ağabeyimizi bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.
Kitabın Yazarı Yavuz Ali Sakarya da, Gültekin Çeki’nin son derece sevilen bir sanat insanı olduğunu belirterek, “Bir yıl aradan sonra kendisini yeniden anmak, anılarını yaşamak, sevenlerinin görüş ve düşüncelerini bir araya toplamak, kendisi ile ilgili yazılan yazıları ve yapılan söyleşileri kayıt altına almak adına böyle bir kitap hazırlandı. Bu kitabın basılmasında destek veren başta ATSO Başkanı Davut Çetin olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerine, tüm ATSO üyelerine ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kültür Yayını olarak basılan 256 sayfalık kitapta Gültekin Çeki ile yapılan söyleşiler, basında çıkan yazılar, ailesinin ve dostlarının düşünceleri ile özel fotoğraflarına yer verilirken, spora ve müziğe alan tutkusu anlatılıyor.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*