web counter

ATSO, Nürnberg heyetlerini ağırladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Nürnberg Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi ve Yusuf Hacısüleyman ile Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş’ın da katıldığı görüşmede Nürnberg ve Antalya ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

atso nurnberg_bel_baskan_
Kardeşlik her alanda sürüyor
Antalya ile Nürnberg’in karşılıklı olarak çok önemli dostluk ve kardeşlik ilişkileri olduğunu dile getiren Başkan Davut Çetin, “Nürnberg Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi kardeş belediye, Nürnberg Gazeteciler Cemiyeti ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti kardeş cemiyet ve Odamız ile Nürnberg Ticaret ve Sanayi Odası kardeş oda. Bu Antalya ile Nürnberg’in ne kadar iyi bir diyaloğa sahip olduğunun göstergesi. Umarım bu kardeşlik bundan sonra da ilerleyerek devam edecek” dedi.

atso nurnberg_bel_baskan_

atso nurnberg_bel_baskan_

Zor günlerden geçiyoruz
Ülke olarak talihsiz olaylar yaşadıklarını ifade eden Başkan Davut Çetin, “Antalya, bu dönemden en büyük zarar gören kent oldu. Tarım ve turizme dayalı ekonomik bir yapıya sahip olmamız bu sıkıntıları yaşamamızda büyük rol oynadı. Ancak kentimiz bu sıkıntılı günleri de sizin gibi dost şehirlerimizin diyalogları ve olumlu söylemleriyle kısa zamanda atlatacak. Antalya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğunu sizlerin de ülkelerinizde dile getirmeniz çok önemli” ifadelerini kullandı.
15 Temmuz bizi de üzdü

15 Temmuz Türkiye’nin maruz kaldığı hain darbe girişiminin ardından Antalya’yı özellikle ziyaret ettiklerini dile getiren Nürnberg Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly, “Böyle olumsuz bir olayın yaşanması bizleri de çok fazla üzdü. Antalya’nın kardeş şehrimiz olmasından dolayı buraya üzüntülerimizi bildirmeye geldik. Antalya’yı her zaman olduğu gibi yine ziyaret etmekten ve burada bulunmaktan çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
Antalya ile Nürnberg arasındaki ticari ilişkilerin de gelişmesini arzu ettiklerini dile getiren Başkan Maly, bu konuda ATSO ile karşılıklı çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti. Antalya’da kendilerini oldukça güvende hissettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ulrich Maly, “Bundan sonra sizleri kentimizde ağılamak istiyoruz. Umarız bu ziyaret en kısa sürede gerçekleştirilir” dedi.
Yerel kaynakların tanıtıma katkısı çok önemli
ATSO Başkanı Davut Çetin ve Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Nürnberg Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly’in görüşmesinin ardından Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Antalya’da misafir edilen Nürnberg Gazeteciler Cemiyeti heyetiyle de görüştü. Görüşmede Antalya’nın tanıtımının yerel haber kaynakları tarafından aktarılmasının önemine vurgu yapan Başkan Davut Çetin, “Yapacağınız güzel haberler için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Sizleri Antalya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Umarım bu kardeşlik ilişkimiz artarak devam edecektir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*