web counter

Antalya Kültür Sanat’tan Sağlık Bakanlığı Personeli’ne Yüzde 50 İndirim

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı ve Antalya Kamu Hastaneleri Birliği örnek bir işbirliğine imza attı. ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği ile yapılan anlaşma gereğince 2016 yılı boyunca sağlık personeli ve ailelerinin Sağlık Bakanlığı Personel kimlik kartlarıyla Antalya Kültür Sanat’ı yüzde 50 indirimli ziyaret edeceklerini belirtti. Başkan Davut Çetin, “Antalya Kamu Hastaneleri Birliği yönetimini sanata gösterdikleri duyarlılık dolayısıyla kutluyorum. Tüm sağlık personeli ve ailelerini Antalya Kültür Sanat’ta ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” ifadesini kullandı.

 

Öte yandan Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz ve Antalya Kamu Hastaneleri Birliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Abdullah Memiş ile birliğe bağlı sağlık tesislerinin sağlık çalışanları, Antalya Kültür Sanat’ı ziyaret etti. Çağdaş sanatın önemli isimlerinden Andy Warhol’un “Herkes İçin Pop Sanat” sergisini gezen sağlık çalışanları, kurum yöneticilerinden eserler hakkında bilgi aldı.

 

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nin danışmanlığında, Slovakya’nın ve Avrupa’nın en önemli özel koleksiyonlarından biri olan Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen “Herkes için Pop Sanat” sergisinde, Andy Warhol’un: Campbell Çorbaları, Kovboylar ve Kızılderililer, Tehlikedeki Türler, Çiçekler, dizilerinin yanı sıra ünlü isimlerin portreleri yer alıyor.

 

“Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat” sergisi, 25 Eylül 2016’ya kadar Antalya Kültür Sanat’ın 2., 3. ve 4. katlarında açık kalacak. 14 yaş altı öğrenciler için ücretsiz olan Antalya Kültür Sanat, Salı’dan Pazar’a her gün 10:00-18:00 saatleri arasında gezilebiliyor. Perşembeleri ise saat 20:00’ye kadar ziyarete açık.

Yazar

Bir Yanıt bırak

*