web counter

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen festival, kortej yürüyüşüyle başladı Festivalde sanatçılar Alişan ve Elif Buse Doğan konser verdi.

kemer-nar-festivali

Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin ilk gününde Kemer Ralli Alanından başlayan kortej yürüyüşü, Liman Caddesi güzergahını takip ederek ilçe stadında sona erdi.

Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Konseri katılırken Korteje ise Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, Meclis Üyeleri Semih Top, Recep Yılmaz ve Özcan Çeliktaş, CHP Kemer İlçe Başkanı Erdem Cesur ve vatandaşlar katıldı. Kortejde, turistik tesislerin ve eğlence merkezlerinin yerli ve yabancı animasyon ekiplerinin katılımıyla hazırlanan tırlar, vatandaşların beğenisi topladı.

Korteje Kemer Enduro Motosiklet Kulübü sporcuları da eşlik ederken, Kemer Yörükler Derneği ise kıyafetleri ve görselleri ile vatandaşlar tam not aldı. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı festivalin ilk gününde Türk halk müziği sanatçısı Elif Buse Doğan konser verdi. Doğan, söylediği hareketli türkülerle konseri izleyenlere eğlenceli anlar yaşattı.

Doğan, konser sonrası sıcak hava ve nem nedeniyle baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren sanatçıya sahnedekiler ve sağlık görevlileri müdahale etti. Doğan’dan sonra sahneye şarkıcı Alişan çıktı. Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan Alişan, sevilen parçalarını seslendirdi. Alişan’ın okuduğu şarkılara zaman zaman dinleyiciler de eşlik etti.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen sene festivalin Ramazan Bayramı’na denk gelmesiyle yaklaşık 150 bin yerli misafirin Kemer’e geldiğini belirterek, bu sene ise Rus misafirlerin daha fazla olduğunu söyledi. Hem bayram hem de tatil dolayısıyla Kemer’e gelen misafirlerin sanatla buluşmalarını sağlamak istediklerini ifade eden Gül, festivale gelen herkesin mutlu ayrılmasını istediklerini dile getirdi. Başkan Gül bu ayın 29’da nişanı olacak Alişan’a bir adet altın hediye ederken Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ise bir plaket ve çiçek takdim etti.

Yazar

İlgili Haberler

Bir Yanıt bırak

*