web counter

2017 Azerbaycan Güzellik Kraliçesi Firengiz Orucova

2017 Azerbaycan Güzellik Kraliçesi Firengiz Orucova

2017 Azerbaycan Güzellik Kraliçesi Firengiz Orucova

Show Production organizasyonuyla Qafqaz Sport Hotel, Amuse Dining & Loung-də, yapılan 2017 Azerbaycan güzellik yarışmasında, Azerbaycanlı yıldız sanatçılar ve Azerbaycan’ın tanınmış simalarının yer aldığı jüri üyelerinin ve kalabalık bir davetli topluluğunun oylarıyla finale kalan 12 güzel arasından 2017 Azerbaycan Güzeli unvanına Firengiz Orucova seçildi.

Azerbayca’nın her bölgesini 1 güzelin temsil ettiği yarışmada Karabağ’ı temsil eden Karabağlı Firengiz Orucova finalde giydiği Azerbaycan Milli Türkmen kıyafetiyle göz kamaştırdı ve hem jüriden hem de davetlilerden tam not aldı.

Çok heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmanın finalinde, Jüri üyelerinin ve davetlilerin oyları neticesinde 2017 Azerbaycan Güzeli yarışmasında Firengiz Orucova birinciliği kazanarak 2017 Azerbaycan Kraliçesi seçildi. Firengiz Orucovanın kraliçelik tacını 2015 Azerbaycan Güzeli olan Nergiz Eliyeva taktı.

2017 Azerbaycan Güzellik yarışmasında ikincilikleri Sebine Seyfullayeva və Günel Jaleli, üçüncülükleri ise İlahe Hemidova ve Aynur Ehmedova paylaştı.

Final seçimleri sonunda 1. Olarak ismi açıklandığında gözyaşlarına hakim olamayan Firengiz Orucova 2016 yılından itibaren oyunculuk yapmakta. Türkiye’li Rejisör Metin Yücel’den oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Metin Yücelin yönetmenliğini yaptığı Bunlar Bir Alem isimli bir televizyon dizisinde baş rol kadın oyuncu olarak yer aldığını söyleyen Firengiz Orucova, Metin Yücel’in yönetmenliğini yaptığı ve çekimleri halen devam eden Verilmiş bir sözümüz var ve Can Pahasına isimli sinema filmlerinde kadın başrollerden birini canlandırdığını belirtti.

Azerbaycan medyasının da büyük ilgi gösterdiği 2017 Azerbaycan Güzellik yarışması Kraliçesi Orucova, Rusya, Gürcistan ve Türkiye’den de teklifler aldığını söyledi. Yarışmada Karabağ’ı temsil ettiğini ve 2017 Azerbaycan güzeli unvanını Azerbaycan’da aldığını, ülkesini çok sevdiğini ve ülkesinden ayrılmayı düşünmediğini belirtti. Şu anda Gölge isimli bir televizyon dizisinde ve Metin Yücel’in iki sinema filminde oynadığını söyleyen Firengiz Orucova oyunculuk eğitimine devam ettiğini ve çok sevdiği ülkesinde güzel projelerle yoluna devam edeceğini ve ülkesi için güzel işler yapmak istediğini söyledi.

2017 Azerbaycan Güzellik Kraliçesi Firengiz Orucova

2017 Azerbaycan Güzellik Kraliçesi Firengiz Orucova

Firengiz Orucova10 (2) FİRENGİZ_ORUCOVA (5) 1.güzel Firengiz Orucova ve 2.güzel Gunel Jaleli Firengiz Orucova

Yazar

Bir Yanıt bırak

*