web counter

20. Yıl Buluşmasında Duygusal Anlar

_DSC1276

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Özlük cerrahi yaşamının 20. Yılını hastaları ve dostları ile Akra Otel’de düzenlenen kahvaltıda kutladı. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği kahvaltıda Doktor Ali Özlük ile hastaları arasında neşeli ve duygulu anlar yaşandı.
Misafirlerin çiçeklerle karşılandığı kahvaltı etkinliği Dr. Ali Özlük’ün açılış konuşmasıyla başladı. Antalya’ya taşınmanın hayatında verdiği en iyi kararlardan olduğunu söyleyen Özlük, “Burada sizler gibi mükemmel dostluklar edindim ve hepiniz benim için çok değerlisiniz” dedi. Davete katıldıkları için kendisini onurlandırdıklarını söyleyen Özlük, konuşmasını dostlarına, hastalarına, meslektaşlarına, hemşirelerine, yardımcılarına, rahmetli anne babasına, kardeşlerine, çocuklarına ve eşi Sibel Hanıma teşekkür ederek sonlandırdı. Son bir teşekkürü de DRN Ajans&PR adına Güldal Siğinç’e eden Ali Özlük, kürsüye ilk önce Nural Yılmaz’ı sonrasında da Çiğdem Çiçek’i davet etti.
Ali Özlük ve özellikle anlayışı için eşi Sibel Hanıma teşekkür ederek konuşmasına başlayan Nural Yılmaz “Ali Bey tatildeyken bile hastalığımla ilgili şüphe duyduğum bir konuyu mesajla kendisine sordum, kendisi de beni arayarak bu şüphemi giderdi. Aslında çekinerek mesaj yazmıştım tatilde olduğu için ama çok anlayışlı bir şekilde geri dönüş yaptı. Tabi burada Sibel Hanımın anlayışı da çok değerli. Ali Bey beni ameliyathaneye götürürken elimi tutup Nazım Hikmet’in Yaşamaya Dair şiirini okudu. Bu benim için mükemmel bir davranıştı.” dedi.
Nural Yılmaz’dan sonra kürsüye gelen Çiğdem Çiçek de Ali Bey sayesinde kanserin ölüm değil yaşamayı anlamak olduğunu, neşterin de acı veren bir şey olduğunu sanırken aslında şifa veren bir şey olduğunu öğrendiğini söyledi. Çiğdem Çiçek sözlerini “Artık hiçbir şeyi ertelemiyorum. Benim için artık ne biten dün, ne de yaşanmamış yarın var. Birisini görmek istiyorsam hemen yapıyorum, birisine sevdiğimi söylemek istiyorsam hemen söylüyorum, ertelemiyorum, ötelemiyorum. Ben bu bilinçle yeniden doğdum diye düşünüyorum. Bu gerçek ile yüzleştiğim gün tanımıştım Ali hocamı, alabora olan ruhumu alıp gitmiştim yanına, o ise güvenli bir liman olarak karşılamıştı beni. Şimdi görüyorum ki tek ben değilmişim uğrayan bu limana.” diyerek sonlandırdı.
Son olarak kürsüye çıkan uz. Psikolog Almıla Şen, Ali Beyin hasta psikolojisini anlayan tanıdığı en iyi cerrah olduğunu söyledi. Kendisine iş bırakmadığını söyleyerek espri yapması salonda gülüşmelere neden oldu.
Kahvaltı etkinliği Ali Özlük için hazırlanan 20. Yıl pastasının kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Yazar

Bir Yanıt bırak

*